CK Tar-Tour

Spišská Kapitula

Praha

Praha

Spišská Kapitula

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.

Praha

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.
Nemecko Rakúsko Taliansko

Vernostná zľava: 2% - klienti, ktorí sa s Ck TAR - TOUR zúčastnili zájazdu v roku 2017 a 2018

Svaty Martin fatimska Panna Maria


Svätý Hostýn - Velehrad - Buchlovice

Doprava: autobusom

Česko

Cena zájazdu: 90 €
  1. Uskutočnený zájazd: 01.06. - 02.06. 2019

Cena zahŕňa:

doprava, sprievodca, 1 x ubytovanie, DPH, 1 x raňajky, poistenie insolventnosti

Program:

1. deň

Odchod zo Žiliny o 5.00 hod, z Trenčína zo železničnej stanice o 6.15 hod. , z Trnavy z parkoviska pri železničnej stanici o 8.30 hod., z Bratislavy z Hlavnej železničnej stanice o 9.30 hod., poobede cca o 13.00 hod. príchod na Svätý Hostýn – tu v krásnom prírodnom prostredí je vybudovaný areál, ktorý je najväčším mariánskym pútnickým miestom na Morave. Srdcom areálu je krásna baroková Bazilika Minor, kde na hlavnom oltári tróni milostivá soška madony s dieťatkom , ktoré drží žezlo a z ruky Panny Márie šľahajú blesky, ktoré znázorňujú blesky, ktoré podľa legendy uchránili miestnych obyvateľov pred útokmi nepriateľov. V areáli sa nachádzajú dve krížové cesty : pôvodná baroková a nová, autorom ktorej je architekt , Dušan Jurkovič. V nižšej časti areálu, ku ktorému vedie obnovené schodiko, sa nachádza studnička s Vodnou kaplnkou. Schodiko je lemované drevenými predajnými stánkami. Vzhľadom k tomu, že po roku 1989 vzrástol výrazne počet pútnikov na Hostýne, boli tu obnovené a dobudované pútnické domy, reštauračné zariadenie a múzeum. Duchovný život na Hostýne je pod správou jezuitov. Nocľah v pútnickom dome

2. deň

Odchod ráno, Doobeda príchod na Velehrad. Je to miesto, ktoré zohralo v dejinách Moravy a Čiech dôležitú úlohu. V 9. st. bolo dôležitým centrom Slovanov a Veľkej Moravy . Tu na tomto mieste bolo hlásané Božie slovo naším predkom slovanskými vierozvestcami sv. Cyrilom a Metodom. Tiež tu bolo založené cisterciánske opátstvo, najstaršie v na Morave, od roku 1890 pripadlo jezuitom. Každý rok 5. júla na sviatok sv. Cyrila a Metoda sa tu koná Národná púť . Súčasťou kláštora je i Bazilika Nanebovzatej Panny Márie a svätého Cyrila a Metoda. Je to najväčšia cirkevná stavba na Morave. Prehliadka pútnického areálu s odborným miestnym sprievodcom, účasť na miestnej svätej omši, poobede návšteva zámku v Buchloviciach – barokový klenot medzi šľachtickými vidieckymi sídlami. Interiér zámku zaujme svojou bohatou freskovou a štukovou výzdobou v štýle raného baroka. Salóny sú vybavené nábytkom a mobiliárom v štýle Ľudovíta XV. a Ľudovíta XVI. Zámok je obklopený nádherným parkom so schodiskami, terasami, obeliskom, bazénmi a kamennými vázami. návrat do Bratislavy cca o 19.00 hod., do Trnavy cca o 20.00 hod, do Trenčína cca o 21.30 hod. , do Žiliny cca o 23.00 hod.

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Ďalšie informácie:

Vstupy: deti, študenti a osoby nad 65 rokov: do cca 5- 7 €

Ubytovanie:

1 x pútnický dom na Svätom Hostýne – 3,4, posteľové izby s vlastným sociálnym zariadením

Nepovinné príplatky:

Príplatok za 1/2 posteľovú izbu:6 € na osobu
Komplexné poistenie: 4 €
Miestenka v prvej polovici autobusa: 7 €