CK Tar-Tour

Praha

Praha

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.

Spišská Kapitula

Spišská Kapitula

Praha

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.
Belgicko Česko Francúzsko Holandsko Medžugorie (Bosna a Hercegovina) Nemecko Poľsko Portugalsko Rakúsko Rusko Španielsko Taliansko

Vernostná zľava: 2% - klienti, ktorí sa s Ck TAR - TOUR zúčastnili zájazdu v roku 2017 a 2018

Zľavu za včasný nákup a vernostnú zľavu možno spočítať

Svaty Martin fatimska Panna Maria


Svätý Hostýn - Velehrad - Buchlovice

Doprava: autobusom

Česko

Cena zájazdu: 90 €
  1. Termín zájazdu: 01.06. - 02.06. 2019

Cena zahŕňa:

doprava, sprievodca, 1 x ubytovanie, DPH, 1 x raňajky, poistenie insolventnosti

Program:

1. deň

Odchod zo Žiliny o 5.00 hod, z Trenčína zo železničnej stanice o 6.15 hod. , z Trnavy z parkoviska pri železničnej stanici o 8.30 hod., z Bratislavy z Hlavnej železničnej stanice o 9.30 hod., poobede cca o 13.00 hod. príchod na Svätý Hostýn – tu v krásnom prírodnom prostredí je vybudovaný areál, ktorý je najväčším mariánskym pútnickým miestom na Morave. Srdcom areálu je krásna baroková Bazilika Minor, kde na hlavnom oltári tróni milostivá soška madony s dieťatkom , ktoré drží žezlo a z ruky Panny Márie šľahajú blesky, ktoré znázorňujú blesky, ktoré podľa legendy uchránili miestnych obyvateľov pred útokmi nepriateľov. V areáli sa nachádzajú dve krížové cesty : pôvodná baroková a nová, autorom ktorej je architekt , Dušan Jurkovič. V nižšej časti areálu, ku ktorému vedie obnovené schodiko, sa nachádza studnička s Vodnou kaplnkou. Schodiko je lemované drevenými predajnými stánkami. Vzhľadom k tomu, že po roku 1989 vzrástol výrazne počet pútnikov na Hostýne, boli tu obnovené a dobudované pútnické domy, reštauračné zariadenie a múzeum. Duchovný život na Hostýne je pod správou jezuitov. Nocľah v pútnickom dome

2. deň

Odchod ráno, Doobeda príchod na Velehrad. Je to miesto, ktoré zohralo v dejinách Moravy a Čiech dôležitú úlohu. V 9. st. bolo dôležitým centrom Slovanov a Veľkej Moravy . Tu na tomto mieste bolo hlásané Božie slovo naším predkom slovanskými vierozvestcami sv. Cyrilom a Metodom. Tiež tu bolo založené cisterciánske opátstvo, najstaršie v na Morave, od roku 1890 pripadlo jezuitom. Každý rok 5. júla na sviatok sv. Cyrila a Metoda sa tu koná Národná púť . Súčasťou kláštora je i Bazilika Nanebovzatej Panny Márie a svätého Cyrila a Metoda. Je to najväčšia cirkevná stavba na Morave. Prehliadka pútnického areálu s odborným miestnym sprievodcom, účasť na miestnej svätej omši, poobede návšteva zámku v Buchloviciach – barokový klenot medzi šľachtickými vidieckymi sídlami. Interiér zámku zaujme svojou bohatou freskovou a štukovou výzdobou v štýle raného baroka. Salóny sú vybavené nábytkom a mobiliárom v štýle Ľudovíta XV. a Ľudovíta XVI. Zámok je obklopený nádherným parkom so schodiskami, terasami, obeliskom, bazénmi a kamennými vázami. návrat do Bratislavy cca o 19.00 hod., do Trnavy cca o 20.00 hod, do Trenčína cca o 21.30 hod. , do Žiliny cca o 23.00 hod.

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Ďalšie informácie:

Vstupy: deti, študenti a osoby nad 65 rokov: do cca 5- 7 €

Ubytovanie:

1 x pútnický dom na Svätom Hostýne – 3,4, posteľové izby s vlastným sociálnym zariadením

Nepovinné príplatky:

Príplatok za 1/2 posteľovú izbu:6 € na osobu
Komplexné poistenie: 4 €
Miestenka v prvej polovici autobusa: 7 €