CK Tar-Tour

Spišská Kapitula

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.

Praha

Praha

Praha

Spišská Kapitula

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.
Česko Litva Medžugorie (Bosna a Hercegovina) Poľsko Rakúsko Slovensko
Svaty Martin fatimska Panna Maria


Telč - Třebíč (pamiatky UNESCO)

Česko

Cena zájazdu: 38 €
  1. Termín zájazdu: 23.07. - 23.07. 2022

Cena zahŕňa:

doprava, sprievodca, DPH

Program:

Odchod z Bratislavy Autobusobá stanica Nivy o 6.00 hod., z Hlavnej železničnej stanice o 6.15 hod., z Lábu, Zohora o 7.00 hod. Doobeda príchod do Třebíče – prehliadka dvoch najvýznamnejších pamiatok mesta - Židovské mesto, ktoré vzniklo v roku 1400 a vzhľadom k jeho zachovanému stavu je považované za svetový unikát. Počas prehliadky židovskej štvrti navštívime Zadnú synagógu a dom Seligmanna Bauera. Zo židovskej štvrte sa presunieme k bývalému benediktínskemu opátstvu. Tu navštívime románsko-gotickú baziliku sv. Prokopa – chrám sa radí ku staviteľským klenotom európskej architektúry. Poobede návšteva jedného z najpôvabnejších miest na okraji Vysočiny, Telči. Vďaka zachovanému pôdorysu historického námestia zo 14. st. bolo mestské jadro v roku 1992 zapísané do Zoznamu UNESCO. Námestie je lemované unikátnym súborom meštianskych domov s podlubiami. Renesančné príp. barokové priečelia týchto domov sú hlavnou atrakciou mesta. Spodné časti väčšiny domov majú gotický základ zo 14. st. Po požiari mesta v 16. st. boli mnohé domy prestavané v renesančnom štýle. Severnú časť námestia uzatvára impozantný zámok (momentálne na zámku prebieha veľká renovácia, hlavný okruh nie je sprístupnený), návrat do Bratislavy cca o 20.30 – 21.00 hod.

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Ďalšie informácie:

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte: 38 osôb

Povinný príplatok za nástuné miesto:

Nepovinné príplatky:

Vstupy: Bazilika sv. Prokopa: do 65 rokov 6€ nad 65 rokov 5€
Židovská štvrť so vstupom do Zadnej Synagógy: do 65 r.8€
nad 65 r.6€ Komplexné poistenie: 2,50€ alebo Poistenie pandemic: 4 € Miestenka v prvej polovici autobusa: 5 €