CK Tar-Tour

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.

Spišská Kapitula

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.

Spišská Kapitula

Praha

Praha

Praha

Česko Poľsko Rakúsko Rusko Taliansko

Coronavírus


Milí priatelia

ďakujeme vám za prejavenú dôveru a trpezlivosť v týchto extrémne náročných časoch, v ktorých sme aj my doteraz museli pozastaviť všetky naplánované cesty až do konca roka 2020.

Uskutoční sa iba zájazd Mariazell Národná púť 19.9.2020


Dňa 20.4.2020 Úrad vlády SR ohlásil postupné uvoľňovanie opatrení, ktoré však ani v jednej zo štyroch fáz nespomína zmiernenie opatrení priamo ovplyvňujúcich služby cestovných kancelárií.

S blížiacim sa letným obdobím, ktoré je pre cestovní kancelárie najvýznamnejším obdobím roka, nie je vládnym návrhom riešená problematika cestovných kancelárií a ich klientov, čím pokračuje stav neistoty na ďalšie obdobie. Preto sme nútení zatiaľ len čakať, ako sa bude situácia vyvíjať a podľa vývoja budeme operatívne reagovať a následne Vás budeme informovať o spôsobe riešenia naplánovaných jednotlivých ciest v lete a na jeseň.

Ďakujeme vám za podporu a pochopenie

Ing. Štefánia Gazdová

Zľavy pre autobusové zájazdy na rok 2020 🚌

Vernostná zľava: 2% - klienti, ktorí sa s Ck TAR - TOUR zúčastnili zájazdu v roku 2017 alebo 2018 alebo 2019

Zľavy sú poskytované zo základnej ceny zájazdu

Svaty Martin fatimska Panna Maria


Južné Čechy

Hluboká – Klokoty – Zlatá Koruna – Český Krumlov- České Budejovice - Holašovice

Doprava: autobusom

Česko

Cena zájazdu: 150 €
  1. Uskutočnený zájazd: 08.05. - 10.05. 2020

Cena zahŕňa:

doprava, sprievodca, 2 x nocľah v 4**** hoteli, 2 x raňajky, DPH, poistenie insolventnosti , pobytová taxa, povolenie vjazdu pre autobus v Českom Krumlove Ceny všetkých vstupov spolu (hradia sa na mieste): cca do 38 € nad 65 rokov a deti: do cca 30 €

Program:

1. deň

Zraz účastníkov zájazdu o 6.45 hod., Bratislava Hlavná železničná stanica , odchod o 6.50, odchod z Malaciek - čerpacia stanica Slovnaft pri zjazde z diaľnice o 7.30 hod., pred obedom príchod do Južných Čiech na pútnické miesto Klokoty. Prehliadka impozantnej stavby pútnického chrámu obkoleseného barokovou chodbou s ambitmi. Areál bol vybudovaný v roku 1700 na mieste bývalého gotického kostolíka za podpory bohatých mecenášov z významných šľachtických rodov i táborských obchodníkov. Projekt kostola vychádzal zo vzoru diel jedného z najtalentovanejších architektov svojej doby, Jána Santiniho. Krásu umelecky vysoko hodnotenej barokovej stavby podtrhuje jej spojenie s okolitou prírodou . Poobede príchod do metropoly Juhočeského kraja, do Českých Budejovíc , prechádzka historickým centrom mesta - Námestie Přemysla Otakara II., Samsonova fontána, kostol sv. Mikuláša, Čierna veža – symbol mesta. Jedným turistami najvyhľadávanejším miestom v Českých Budejoviciach sú Masné Krámy s kapacitou 200 návštevníkov. Reštaurácia je zriadená v historickej budove zo 16. st., ktorá slúžila ako tržnica s mäsom a dodnes jednotlivé boxy na sedenie mapujú malé predajne, nocľah v Českých Budejoviciach

2. deň

Ráno návšteva bývalého cisterciátskeho kláštora v Zlatej Korune. Založil ho v roku 1263 Přemysl Otakar II. V minulosti kláštor uchovával vzácnu relikviu - trň z Kristovej koruny a preto sa opátstvo nazývalo Svätou Korunou. Od 17. st. sa užíva názov Zlatá Koruna. Kláštor bol počas husitských bojov veľmi zničený. Po znovu postavení a obnove vznikol komplex, v rámci ktorého si pozrieme priestory malého konventu, unikátnu gotickú poschodovú kaplnku Anjelov strážnych, priestory veľkého konventu a kostola Nanebovzatia Panny Márie - najväčšieho chrámu na juhu Čech. Cesta pokračuje do Českého Krumlova – prehliadka malebného historického centra mesta, návšteva štátneho hradu a zámku, ktorý patrí svojou architektonickou úrovňou, kultúrnou tradíciou a svojou rozlohou medzi najvýznamnejšie pamiatky stredoeurópskej oblasti. V architektúre hradu je dochovaný stavebný vývoj od 14. do 19. st. V rámci prehliadky ( len kto bude mať záujem) je možné urobiť dva prehliadkové okruhy : 1. okruh - renesančné reprezentačné miestnosti zámku a druhý okruh - barokové hradné divadlo . Toto barokové divadlo reprezentuje vyspelú barokovú scénu. Ide o jedno z najkomplexnejšie zachovaných barokových divadiel na svete s pôvodnou divadelnou budovou, orchestriskom, javiskom . Barokové divadlo sa i vďaka citlivej obnove stalo ojedinelou pamiatkou svetového významu, nocľah v Českých Budejoviciach.

3. deň

Ráno cesta pokračuje do dedinky Holašovice , kde na štítoch starých domov (dodnes obývaných) môžeme obdivovať dedinský architektonický štýl - české dedinské baroko – zapísané do kultúrneho dedičstva UNESCO. Cesta pokračuje do zámku Hluboká. Tento rozprávkový komplex bol prebudovaný na mieste hradu z 13. st. Dnešnú podobu získal v 19. st. , kedy bol prebudovaný v romantickom štýle. Majitelia zámku sa k prestavbe inšpirovali pri návšteve Anglicka, kde im učaroval kráľovský zámok Windsor. Návrat do Bratislavy cca o 20.00 – 20.30 hod.

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Ďalšie informácie:

Odchod:
zo Žiliny bude len za podmienky, že tu bude nastupovať minimálne 8 účastníkov: 15 €
z Trenčína – bude len za podmienky, že tu bude nastupovať minimálne 6 osôb: 15 €
z Trnavy - bude len za podmienky, že tu bude natupovať minimálne 5 osôb: 12 €

Nepovinné príplatky:

Jednoposteľová izba: 40€ ( hradí sa spolu s cenou zájazdu):
Komplexné poistenie: 6 €
Miestenka v prvej polovici autobusa: 7€