CK Tar-Tour

Praha

Spišská Kapitula

Praha

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.

Spišská Kapitula

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.

Praha

Česko Poľsko Rakúsko Rusko Slovensko Španielsko Taliansko

Zľavy pre autobusové zájazdy na rok 2020 🚌

Vernostná zľava: 2% - klienti, ktorí sa s Ck TAR - TOUR zúčastnili zájazdu v roku 2017 alebo 2018 alebo 2019

Zľavy sú poskytované zo základnej ceny zájazdu

Svaty Martin fatimska Panna Maria


Južné Čechy

Hluboká – Klokoty – Zlatá Koruna – Český Krumlov- České Budejovice - Holašovice

Doprava: autobusom

Česko

Cena zájazdu: 150 €
  1. Termín zájazdu: 08.05. - 10.05. 2020

Cena zahŕňa:

doprava, sprievodca, 2 x nocľah v 4**** hoteli, 2 x raňajky, DPH, poistenie insolventnosti , pobytová taxa, povolenie vjazdu pre autobus v Českom Krumlove Ceny všetkých vstupov spolu (hradia sa na mieste): cca do 38 € nad 65 rokov a deti: do cca 30 €

Program:

1. deň

Zraz účastníkov zájazdu o 6.45 hod., Bratislava Hlavná železničná stanica , odchod o 6.50, odchod z Malaciek - čerpacia stanica Slovnaft pri zjazde z diaľnice o 7.30 hod., pred obedom príchod do Južných Čiech na pútnické miesto Klokoty. Prehliadka impozantnej stavby pútnického chrámu obkoleseného barokovou chodbou s ambitmi. Areál bol vybudovaný v roku 1700 na mieste bývalého gotického kostolíka za podpory bohatých mecenášov z významných šľachtických rodov i táborských obchodníkov. Projekt kostola vychádzal zo vzoru diel jedného z najtalentovanejších architektov svojej doby, Jána Santiniho. Krásu umelecky vysoko hodnotenej barokovej stavby podtrhuje jej spojenie s okolitou prírodou . Poobede príchod do metropoly Juhočeského kraja, do Českých Budejovíc , prechádzka historickým centrom mesta - Námestie Přemysla Otakara II., Samsonova fontána, kostol sv. Mikuláša, Čierna veža – symbol mesta. Jedným turistami najvyhľadávanejším miestom v Českých Budejoviciach sú Masné Krámy s kapacitou 200 návštevníkov. Reštaurácia je zriadená v historickej budove zo 16. st., ktorá slúžila ako tržnica s mäsom a dodnes jednotlivé boxy na sedenie mapujú malé predajne, nocľah v Českých Budejoviciach

2. deň

Ráno návšteva bývalého cisterciátskeho kláštora v Zlatej Korune. Založil ho v roku 1263 Přemysl Otakar II. V minulosti kláštor uchovával vzácnu relikviu - trň z Kristovej koruny a preto sa opátstvo nazývalo Svätou Korunou. Od 17. st. sa užíva názov Zlatá Koruna. Kláštor bol počas husitských bojov veľmi zničený. Po znovu postavení a obnove vznikol komplex, v rámci ktorého si pozrieme priestory malého konventu, unikátnu gotickú poschodovú kaplnku Anjelov strážnych, priestory veľkého konventu a kostola Nanebovzatia Panny Márie - najväčšieho chrámu na juhu Čech. Cesta pokračuje do Českého Krumlova – prehliadka malebného historického centra mesta, návšteva štátneho hradu a zámku, ktorý patrí svojou architektonickou úrovňou, kultúrnou tradíciou a svojou rozlohou medzi najvýznamnejšie pamiatky stredoeurópskej oblasti. V architektúre hradu je dochovaný stavebný vývoj od 14. do 19. st. V rámci prehliadky ( len kto bude mať záujem) je možné urobiť dva prehliadkové okruhy : 1. okruh - renesančné reprezentačné miestnosti zámku a druhý okruh - barokové hradné divadlo . Toto barokové divadlo reprezentuje vyspelú barokovú scénu. Ide o jedno z najkomplexnejšie zachovaných barokových divadiel na svete s pôvodnou divadelnou budovou, orchestriskom, javiskom . Barokové divadlo sa i vďaka citlivej obnove stalo ojedinelou pamiatkou svetového významu, nocľah v Českých Budejoviciach.

3. deň

Ráno cesta pokračuje do dedinky Holašovice , kde na štítoch starých domov (dodnes obývaných) môžeme obdivovať dedinský architektonický štýl - české dedinské baroko – zapísané do kultúrneho dedičstva UNESCO. Cesta pokračuje do zámku Hluboká. Tento rozprávkový komplex bol prebudovaný na mieste hradu z 13. st. Dnešnú podobu získal v 19. st. , kedy bol prebudovaný v romantickom štýle. Majitelia zámku sa k prestavbe inšpirovali pri návšteve Anglicka, kde im učaroval kráľovský zámok Windsor. Návrat do Bratislavy cca o 20.00 – 20.30 hod.

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Ďalšie informácie:

Odchod:
zo Žiliny bude len za podmienky, že tu bude nastupovať minimálne 8 účastníkov: 15 €
z Trenčína – bude len za podmienky, že tu bude nastupovať minimálne 6 osôb: 15 €
z Trnavy - bude len za podmienky, že tu bude natupovať minimálne 5 osôb: 12 €

Nepovinné príplatky:

Jednoposteľová izba: 40€ ( hradí sa spolu s cenou zájazdu):
Komplexné poistenie: 6 €
Miestenka v prvej polovici autobusa: 7€