CK Tar-Tour

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.

Spišská Kapitula

Praha

Praha

Praha

Spišská Kapitula

Coronavírus


Milí priatelia

ďakujeme vám za prejavenú dôveru a trpezlivosť v týchto extrémne náročných časoch, v ktorých sme aj my doteraz museli pozastaviť všetky naplánované cesty až do konca roka 2020.

Dňa 20.4.2020 Úrad vlády SR ohlásil postupné uvoľňovanie opatrení, ktoré však ani v jednej zo štyroch fáz nespomína zmiernenie opatrení priamo ovplyvňujúcich služby cestovných kancelárií.

S blížiacim sa letným obdobím, ktoré je pre cestovní kancelárie najvýznamnejším obdobím roka, nie je vládnym návrhom riešená problematika cestovných kancelárií a ich klientov, čím pokračuje stav neistoty na ďalšie obdobie. Preto sme nútení zatiaľ len čakať, ako sa bude situácia vyvíjať a podľa vývoja budeme operatívne reagovať a následne Vás budeme informovať o spôsobe riešenia naplánovaných jednotlivých ciest v lete a na jeseň.

Ďakujeme vám za podporu a pochopenie

Ing. Štefánia Gazdová

Zľavy pre autobusové zájazdy na rok 2020 🚌

Vernostná zľava: 2% - klienti, ktorí sa s Ck TAR - TOUR zúčastnili zájazdu v roku 2017 alebo 2018 alebo 2019

Zľavy sú poskytované zo základnej ceny zájazdu

Svaty Martin fatimska Panna Maria


Petrohrad

Doprava: letecky

Rusko

Cena zájazdu: 980 €
  1. Zájazd zrušený: 26.08. - 30.08. 2020

Cena zahŕňa:

*letenka
*4 x nocľah v 3 *** hotel priamo v centre mesta s raňajkami
*pobytová taxa
*transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava
*transfer v Petrohrade z letiska do hotela a späť
*technický sprievodca počas celého zájazdu
* miestny sprievodca počas prehliadok a výletov
*letiskové poplatky
*podpalubná batožina do 23 kg
*komplexné poistenie v poisťovni UNION
*ruské vízum

Pozor - všimnúť si!:

Základná cena zájazdu s povinnými príplatkami: 980 €

Kompletná cena zájazdu aj so všetkými vstupmi a výletmi: 1180 € !!!!

Program:

Program zájazdu: Odlet z Viedne o 26.8. o 10.00, prílet do Petrohradu o 13.30 hod.

Odlet z Petrohradu: 30.8.2020 o 14.20.00 , prílet do Viedne o 16.00 hod. V rámci pobytu v Petrohrade program bude zahŕňať najvýznamnejšie historické pamiatky a zaujímavosti. Počas pobytu tiež budeme v neskorých nočných hodinách sledovať otváranie hlavného mosta nad riekou Neva.

V rámci programu si pozrieme:

*Alexandro- Nevská Lávra - kláštor Alexandra Nevského. Založil ho v roku 1710 Peter I. Kláštor bol pomenovaný podľa kniežaťa Alexandra Nevského z Novgorodu, ktorý v roku 1240 porazil Švédov, V chráme v striebornom relikviári sú uložené ostatky Alexandra Nevského. Pred vstupom do Lavry sa nachádza cintorín významných dejateľov, ktorí žili v Petrohrade .

* Nevský prospekt - je najslávnejšia ulica a najdôležitejšia dopravná

tepna Petrohradu – má dĺžku 4 km.

* Kazaňská katedrála- jeden z najmajestátnejších svätostánkov v Petrohrade. Dal ju vybudovať panovník Pavol I. v rokoch 1801 – 1811. Architekt sa nechal inšpirovať Berniniho kolonádou chrámu sv. Petra vo Vatikáne. Katedrála má názov podľa vzácnej ikony, ktorá je tu umiestnená - Ikona Panny Márie Kazaňskej. V chráme je pochovaný poľný maršál Kutuzov

*Chrám Vzkriesenia Krista – známy ako chrám Spas na Krvi, vyrástol na mieste, kde bol v roku 1881 zavraždený cár Alexander II. Interiér chrámu je vyzdobený celou plejádou obrazcov zachytávajúcich byblické motívy a svätcov

*Smolný kláštor Na tomto súbore možno obdivovať jednotu západného baroka a ruskej architektúry. Skvostom celého areálu je krásny exteriér barokovej katedrály. Budovy kláštora boli vybudované cisárovnou Alžbetou ako symbol jej majestátu pre výchovu šľachtických dievčat.

*Katedrála sv. Izáka - impozantný chrám – jeden z najväčších na svete - postavený v 19. st. Katedrála ako aj celé námestie dostali meno podľa sv. Izáka z Dalmácie, na jeho sviatok mal Peter I. narodeniny.

*Medený Jazdec - socha zachytáva Petra I. na koni zadupávajúceho hada

*Budovy Admirality - po založení mesta sa Peter I. rozhodol zriadiť námorníctvo, ktoré by zaistilo prístup k moru a prevahu nad Švédskom. Budova Admirality vznikla ako opevnená lodenica v r. 1704 -1711. Neskôr boli budovy lodenice prebudované do takého vzhľadu, aký môžeme obdivovať dnes

*Palácové námestie - Pred revolúciou sa tu konali rôzne významné podujatia - v r.1905 sa stalo dejiskom krvavej nedele (zavraždení demonštranti) a v roku 1917 odtiaľto zaútočili revolucionári na Zimný palác. V paláci je dnes inštalovaná jedna z najväčších galérii sveta - Ermitáž.

*Petropavlovská pevnosť. Pevnosť bola založená v roku 1703 na príkaz Petra I. Rok 1703 sa považuje aj za rok zrodu Petrohradu. Pevnosť má za sebou krvavú minulosť. Súčasťou pevnosti je katedrála sv. Petra a Pavla, kde sú uložené ostatky členov dynastie Romanovcov, teda i hroby samotného Petra I. a Kataríny Veľkej.

*Vasiljevský ostrov - Peter Veľký mal pôvodný zámer tu vybudovať mesto Petrohrad

*Strelka - východný výbežok Vasiljevského ostrova – v minulosti to bolo centrum obchodu, dnes je tento výbežok centom kultúry a vzdelanosti , legendárny Krížnik Aurora kotví na brehu Nevy tiež v tejto časti ostrova

*Petrodvorec - vďaka pôsobivým výhľadom na Baltické more z okolia Petrodvorca je petrodvorský palác symbolom triumfalizmu. Palác je upravený v barokovom štýle. Obklopuje ho veľkolepý park s anglickými a francúzskymi záhradami

*Cárske Selo –- honosný cársky palác dala vybudovať cárovná Alžbeta, neskôr ho dala prebudovať v neoklasicistickom slohu panovníčka Katarína II. V paláci možno obdivovať známu jantárovú komnatu.

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Povinné príplatky:

Doplatky za výlety a všetky vstupy(povinné):

 Vstupy do chrámov spolu:45 € (Petropavlovská pevnosť a kostol sv. Petra a Pavla
(mauzoleum členov dynastie Romanovcov), Kostol sv. Izáka , Spaský chrám , Cintorín dejateľov

* Ermitáž – galéria : 35€

*Výlety do: Petrodvorca (doprava + palác s parkami, fontánami ) 60 €

Cárske Selo (doprava + Jekaterinský palác s parkami a záhradami) 60 €

Ubytovanie:

Jednoduchý hotel 3*** (vonkajší vstup do hotela je veľmi prostý), vstup na recepciu, technické zázemie a samotné izby sú čisté, izby s vlastným sociálnym zariadením. Hotel má vynikajúcu polohu – priamo v centre mesta, v tesnej blízkosti reštaurácie, rýchle občerstvenie, večierky s 24 hod. prevádzkou, stanica metra, pár minút od hotela je Nevský prospekt

Príplatok v prípade záujmu : 1/1 posteľová izba: 170 €

Nepovinné príplatky:

Možné výdaje priamo na mieste:

cestovné lístky na metro (spolu cca 5 €)
plavba vyhliadkovým člnom po mestských kanáloch: cca 10 €