CK Tar-Tour

Spišská Kapitula

Praha

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.

Praha

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.

Praha

Spišská Kapitula

Česko Litva Medžugorie (Bosna a Hercegovina) Poľsko Rakúsko Slovensko
Svaty Martin fatimska Panna Maria


Artstetten a Mariataferl

Tragédie rodu Habsburgovcov + najkrajšie pútnické miesta Rakúska

Rakúsko

Cena zájazdu: 33 €
  1. Termín zájazdu sa upresní

Cena zahŕňa:

doprava zájazdovým luxbusom, sprievodca programom zájazdu, poistenie CK pre prípad insolventnosti

Pozor - všimnúť si!:

Podmienky:
pri vstupe do Rakúska je stále potrebný covidpass
1.očkovaný
2.testovaný (ATG 48h, PCR 72h)
3.prekonanie ochorenia, max do 180 dní

Program:

• Ráno o 07:15 odchod z Bratislavy. • Doobeda návšteva Artstetten- rozprávkového zámku so štyrmi cibuľovitými vežičkami, ktoré dokumentujú život následníka trónu. • František Ferdinand sa stal následníkom trónu, keď syn cisára Františka Jozefa I. Rudolf tragicky ukončil svoj život na zámku Mayerling. • František Ferdinand sa spočiatku len zriedka zdržiaval na zámku Artstetten, ale keď dokončil prestavbu zámkov v Česku, začal sa zaujímať aj o Artstetten. Zmodernizoval zariadenie, dal zaviesť výťah a zároveň si splnil sen o ceste okolo sveta. Trofeje z navštívených krajín zapĺňajú priestor viacerých miestností. Bol zberateľom, ale aj vášnivým poľovníkom. • Cisár František Jozef I. však neschvaľoval jeho nerovný vzťah so Žofiou Chotkovou a tak si ho predvolal, aby mu zväzok vyhovoril. Začal sa tak dlhý boj o lásku, až nakoniec cisár povolil s podmienkou, že Žofia sa nikdy nestane cisárovnou a ich deti nebudú mať žiaden nárok na trón. • Žili 14 rokov v šťastnom manželstve, kým ich život neukončil srbský atentátnik Gavrilo Princip 28. júna 1914 počas návštevy v Sarajeve. Na zastrešenom nádvorí zámku stojí kópia kabrioletu. • Pod zámkom/ kostolom v zámku, nechal František postaviť hrobku, vzdal sa pochovania v Kapucínskom kostole vo Viedni, pretože by nemohol byť tým pádom pochovaný so svojou manželkou. V hrobke sú pochované aj ich deti a je tu pochovaná aj Alžbeta, princezná Luxemburská (1922-2011)* dcéra Šarloty a Félixa, vojvodu z Parmy. • Popoludní príchod do Mariataferlu. Obec Maria Taferl leží na severnom brehu Dunaja a je to najznámejšie pútnické miesto v Dolnom Rakúsku a druhé najväčšie v Rakúsku. • Pútnická bazilika Maria Taferl je špeciálnym posvätným duchovným miestom v kraji venované sedembolestnej matke Božej. • Z tohto malebného posvätného miesta ležiaceho vo výške 233 metrov nad Dunajom sa vám naskytne nádherný výhľad na údolie Dunaja a hornatú krajinu regiónu Mostviertel až po reťaz Alpského pohoria, ktoré sa pred očami návštevníkov rozprestiera do šírky viac ako 300 kilometrov. • Základný kameň pútnického kostola Maria Taferl, do ktorého bol zahrnutý aj dub s milostivým obrazom – odtiaľ pochádza názov „Maria Taferl“, bol položený 25. apríla 1660. • Kostol bol postavený podľa návrhu neznámeho staviteľa pod dohľadom dolnorakúskeho dvorného a krajinného staviteľa Georga Gerstenbranda. Od roku 1671 pokračoval v stavbe Talian Carlo Lurago, ktorý pracoval najmä na stavbách v Čechách. Dokončením stavby bol v 1707 poverený Prandtauer. • Klenotnica baziliky je miestnosť nádherne vymaľovaná v pestrom ľudovom štýle baroka s freskami, ktoré zobrazujú príbeh stvorenia a príbehy o zázračných uzdraveniach a záchrane • V decembri 1947 poskytol bazilike pápež Pius XII. titul "Basilika minor". • Podvečer odchod z Mariataferl a príchod do Bratislavy cca 18:30

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Povinný príplatok za nástuné miesto:

Nepovinné príplatky:

Komplexné cestovné poistenie 2,5 €
Vstup na zámok Artstetten a sprievodca v českom jazyku: 12 €
Vstup do klenotnice v Mariataferl: 2 €