CK Tar-Tour

Praha

Spišská Kapitula

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.

Praha

Spišská Kapitula

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.

Praha

Česko Poľsko Rakúsko Taliansko

Coronavírus


Milí priatelia

ďakujeme vám za prejavenú dôveru a trpezlivosť v týchto extrémne náročných časoch, v ktorých sme aj my doteraz museli pozastaviť všetky naplánované cesty až do konca roka 2020.

Dňa 20.4.2020 Úrad vlády SR ohlásil postupné uvoľňovanie opatrení, ktoré však ani v jednej zo štyroch fáz nespomína zmiernenie opatrení priamo ovplyvňujúcich služby cestovných kancelárií.

S blížiacim sa letným obdobím, ktoré je pre cestovní kancelárie najvýznamnejším obdobím roka, nie je vládnym návrhom riešená problematika cestovných kancelárií a ich klientov, čím pokračuje stav neistoty na ďalšie obdobie. Preto sme nútení zatiaľ len čakať, ako sa bude situácia vyvíjať a podľa vývoja budeme operatívne reagovať a následne Vás budeme informovať o spôsobe riešenia naplánovaných jednotlivých ciest v lete a na jeseň.

Ďakujeme vám za podporu a pochopenie

Ing. Štefánia Gazdová

Zľavy pre autobusové zájazdy na rok 2020 🚌

Vernostná zľava: 2% - klienti, ktorí sa s Ck TAR - TOUR zúčastnili zájazdu v roku 2017 alebo 2018 alebo 2019

Zľavy sú poskytované zo základnej ceny zájazdu

Svaty Martin fatimska Panna Maria


Putovanie za sv. Zdislavou časť I.

Ždiar nad Sázavou (kláštor a Zelená Hora) - gotické baroko umelca Blažeja Santini Aichela a Križanov (rodisko sv. Zdislavy)

Doprava: autobusom

Česko

Cena zájazdu: 30 €
  1. Zájazd zrušený: 17.10. - 17.10. 2020

Cena zahŕňa:

doprava, sprievodca DPH

Program:

Odchod z Bratislavy z Hlavnej železničnej stanice o 6.30 hod. V Ždiari nad Sázavou navštívime pútnické miesto - barokový chrám sv. Jána Nepomuckého na Zelenej Hore. Architektúrne stvárnenie objektu je dielom českého umelca – predstaviteľa gotického baroka, Blažeja Santini - Aichela. Práve toto dielo je vrcholom jeho tvorby a pre svoju jedinečnosť a harmonickú jednotu stavby s okolitou prírodou je objekt zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. V meste navštívime areál Studnice Blahoslavenej Panny Márie - je pôvodne gotický neskôr barokovo upravený areál. Bývalý kláštor patril k významným cisterciánskym kláštorom, bol založený v roku 1252 Bočkom - zať Pribyslava (oženil sa s jeho dcérou Euféniou) a švagor sv. Zdislavy. Zrušený bol po roku 1784. Budova prelatúry potom slúžila ako zámok. Ždiar nad Sázavou bývalý cisterciatský kláštor Cisterciátsky kostol Krátka zastávka na Vysočine v Kŕižanove - tu si pripomenieme, že v 13. st. sa tu nachádzal hrad, kde sa narodila sv. Zdislava . Bola dcérou pána Přibyslava a kňažnej Sibyly (dvorná dáma kráľovnej Kunhuty). Románsko gotický chrám sv. Václava a sv. Zdislavy (zachovaná časť portálu a zvonica z 13 st.), upravené hlavné námestie, kde v roku 2005 bola slávnostne inštalovaná socha sv. Zdislavy . Návrat do Bratislavy cca o 19.30 hod.- 20.00

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Nepovinné príplatky:

Komplexné poistenie: 2 €
Miestenka v prvej polovici autobusa: 7 €