CK Tar-Tour

Spišská Kapitula

Spišská Kapitula

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.

Praha

Praha

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.

Praha

Belgicko Česko Francúzsko Holandsko Medžugorie (Bosna a Hercegovina) Nemecko Portugalsko Rakúsko Rusko Španielsko Taliansko

Pri objednávke zájazdu a úhrade zálohy do 31.03.2019 - 5% zo základnej ceny zájazdu

Vernostná zľava: 2% - klienti, ktorí sa s Ck TAR - TOUR zúčastnili zájazdu v roku 2017 a 2018

Zľavu za včasný nákup a vernostnú zľavu možno spočítať

Svaty Martin fatimska Panna Maria


Mariazell - „Veľká matka Rakúska“

Doprava: autobusom

Rakúsko

Cena zájazdu: 28 €
  1. Termín zájazdu: 08.05. - 08.05. 2019 (vypredané)
  2. Termín zájazdu: 21.09. - 21.09. 2019

Cena zahŕňa:

Doprava zájazdovým autobusom, sprievodca, poistenie insolventnosti CK, DPH

Program:

Mariazell - podľa legendy poslal v roku 1157 opát z benediktínskeho kláštora St. Lambrechta mnícha menom Magnus do tohto regiónu, ktorý bol vtedy vo vlastníctve kláštora. Mních mal za úlohu poskytnúť duchovnú starostlivosť a podporu tunajším ľuďom. Opát mu povolil, aby si mohol na dlhú cestu vziať so sebou neveľkú, iba 48 cm vysokú sošku Panny Márie vyrezanú z lipového dreva. Večer 21. decembra mu však takmer pred cieľom spadla do cesty obrovská skala, ktorá mu nedovoľovala pokračovať v jeho púti, a tak sa Magnus so svojou modlitbou obrátil o pomoc na Božiu Matku. Zrazu sa skala rozštiepila a mních tak mohol pokračovať ďalej. Po príchode do cieľa Magnus postavil sochu na peň, nad ktorým postavil prístrešok, ktorý slúžil ako kaplnka a zároveň aj jeho príbytok. Po „Márii v cele", ktorá sa čoskoro stala centrom duchovného života a onedlho aj cieľom pútnikov, je pomenované aj samotné mestečko Mariazell. Pre veriacich Rakúšanov je Mariazell spolu s nádherným pútnickým chrámom a milostivým oltárom Panny Márie najväčšou národnou svätyňou. Mariazellskú Madonu volajú tiež Magna Mater Austriae (Veľká Matka Rakúska). Posvätná soška je dodnes umiestnená v kaplnke uprostred baziliky a počas celého roku je zaodetá do drahých vyšívaných šiat. Len dvakrát do roka – 21. decembra a 8. septembra – je možné uzrieť ju bez nich.

Plán cesty: Odchod: Bratislava: hlavná železničná stanica o 7.15 hod. (cca 30 metrov nižšie od miesta, kde sa vystupuje z mestských autobusov na chodníku pri tretej drevenej lavičke, prípadne odchod zo Žiliny o 4.00 hod. zo železničnej stanice) Príchod do Mariazellu cca o 11.00 hod., prehliadka chrámu ( kaplnka s milostivou soškou Panny Márie s dieťatkom),sv. omša, vychádzka ku mariánskej studničke, osobné voľno, odchod z pútnického miesta cca o 16.00 hod., návrat do Bratislavy cca o 20.30 hod.

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Ďalšie informácie:

8.5. 2019 cena 28 € (odchod Bratislavy)
21.9.2019 (tradičná púť Slovákov Západoslovenský kraj)
cena 28 € autobus č.1 odchod z BL cena zájazdu
cena 40 € autobus č. 2 odchod zo ZA cena zájazdu

Nepovinné príplatky:

Komplexné poistenie: 2 €
Miestenka v prvej polovici autobusa: 4 €