CK Tar-Tour

Fatima (zájazd)

priťahuje veriacich z celého sveta. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu v roku 1917 zjavila trom malým deťom - pastierikom nadprirodzená bytosť, ktorá sa neskôr predstavila ako "Pani Posvätného ruženca.

Praha

Spišská Kapitula

Lurdy (zájazdy)

Lurdy patria medzi najznámejšie pútnické miesta kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo Bernadette Soubirousovej.

Praha

Spišská Kapitula

Praha

Rakúsko Taliansko

Vernostná zľava: 2% - klienti, ktorí sa s Ck TAR - TOUR zúčastnili zájazdu v roku 2017 a 2018

Svaty Martin fatimska Panna Maria


Mariazell - „Veľká matka Rakúska“ (odchod zo Žiliny)

Doprava: autobusom

Žiadna krajina

Cena zájazdu: 40 €
  1. Termín zájazdu: 21.09. - 21.09. 2019

Cena zahŕňa:

Doprava zájazdovým autobusom, sprievodca, poistenie insolventnosti CK, DPH

Program:

Mariazell - podľa legendy poslal v roku 1157 opát z benediktínskeho kláštora St. Lambrechta mnícha menom Magnus do tohto regiónu, ktorý bol vtedy vo vlastníctve kláštora. Mních mal za úlohu poskytnúť duchovnú starostlivosť a podporu tunajším ľuďom. Opát mu povolil, aby si mohol na dlhú cestu vziať so sebou neveľkú, iba 48 cm vysokú sošku Panny Márie vyrezanú z lipového dreva. Večer 21. decembra mu však takmer pred cieľom spadla do cesty obrovská skala, ktorá mu nedovoľovala pokračovať v jeho púti, a tak sa Magnus so svojou modlitbou obrátil o pomoc na Božiu Matku. Zrazu sa skala rozštiepila a mních tak mohol pokračovať ďalej. Po príchode do cieľa Magnus postavil sochu na peň, nad ktorým postavil prístrešok, ktorý slúžil ako kaplnka a zároveň aj jeho príbytok. Po „Márii v cele", ktorá sa čoskoro stala centrom duchovného života a onedlho aj cieľom pútnikov, je pomenované aj samotné mestečko Mariazell. Pre veriacich Rakúšanov je Mariazell spolu s nádherným pútnickým chrámom a milostivým oltárom Panny Márie najväčšou národnou svätyňou. Mariazellskú Madonu volajú tiež Magna Mater Austriae (Veľká Matka Rakúska). Posvätná soška je dodnes umiestnená v kaplnke uprostred baziliky a počas celého roku je zaodetá do drahých vyšívaných šiat. Len dvakrát do roka – 21. decembra a 8. septembra – je možné uzrieť ju bez nich.

Plán cesty: Odchod: Bratislava: hlavná železničná stanica o 7.15 hod. (cca 30 metrov nižšie od miesta, kde sa vystupuje z mestských autobusov na chodníku pri tretej drevenej lavičke, prípadne odchod zo Žiliny o 4.00 hod. zo železničnej stanice) Príchod do Mariazellu cca o 11.00 hod., prehliadka chrámu ( kaplnka s milostivou soškou Panny Márie s dieťatkom),sv. omša, vychádzka ku mariánskej studničke, osobné voľno, odchod z pútnického miesta cca o 16.00 hod., návrat do Bratislavy cca o 20.30 hod.

CK si vyhradzuje právo v prípade nutnosti program zájazdu zmeniť

Ďalšie informácie:

8.5. 2019 cena 28 € (odchod Bratislavy)
21.9.2019 (tradičná púť Slovákov Západoslovenský kraj)
cena 28 € autobus č.1 odchod z BL cena zájazdu
cena 40 € autobus č. 2 odchod zo ZA cena zájazdu

Nepovinné príplatky:

Komplexné poistenie: 2 €
Miestenka v prvej polovici autobusa: 4 €